April 2015 - opnieuw grove bouwovertreding in onze stad!

In Minderhout werd heel recent een hoeve uit de eerste helft van de 20ste eeuw illegaal gesloopt. Net als bij de afbraak vorige maand van de 19de eeuwse arbeiderswoningen in de Gelmelstraat heeft de bouwdirectie de bepalingen van de verleende vergunning aan haar laars gelapt. Gelukkig heeft ook hier de bevoegde stadsdienst ingegrepen en de politie opdracht gegeven de sloopwerken stil te leggen en de nodige vaststellingen te doen. Het kwaad is echter geschied. Onze vereniging is geschokt door deze nieuwe aanslag op het cultureel-historische erfgoed in onze gemeenten. De vernielde boerderij te Minderhout was gelegen in het pittoreske grensgehucht Hal, vlakbij de kapel van Onze-Lieve-Vrouw en de eeuwenoude hoeve de Halschoor. Blijkbaar is zelfs een waardevolle boerderij in een fraaie uithoek van onze landelijke regio niet meer veilig voor de sloop- en bouwwoede van bepaalde actoren.